Az utánpótlás nevelő egyesület 2012-es újraszervezésével elsődleges célul tűztük ki a gyermekek egészséges fejlődésének biztosítását, elsősorban a jégkorong által. Szülőkként kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a fizikai kondíció és egészség megőrzése mellett...
Mire szeretnél keresni?
Mit kell tudni a sportágról?
A jégkorong az egyik legdinamikusabb, legösszetettebb sport. Sebesség, precíz megoldások, csapatmunka és nagyon jó közösség jellemzi. Hazánkban is egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a csapatsport. A hoki rendkívül gyors és izgalmas sportág, melynek keretében két csapat játszik egymás ellen a jégen. Céljuk, hogy az ütőjük segítségével a korongot a másik csapat kapujába juttassák. A jégkorong szabályai megengedik a test-test elleni küzdelmet, ügyelve a testi épség megőrzésére. Lányok is űzhetik. A férfi és a női jégkorong egyik alapvető különbsége, hogy a nőknél később sincs body checking (testjáték), így még biztonságosabb.
Hány éves kortól lehet elkezdeni?
Általában 4-6 éves korban a korcsolyázás elsajátításával lehet elkezdeni, melyet fél év hoki előkészítő foglalkozás követ. Először a gyerekeknek meg kell tanulniuk korcsolyázni a jégen, fel kell gyorsítaniuk és megfelelően le kell lassítaniuk, tompítva az esést. Az első hónapban a tanulás inkább szórakoztató gyermekjátékokhoz hasonlít: például össze kell gyűjtenie a lehető legtöbb színes zsetont, amelyeket az edző a jégre dob.
Milyen készségeket fejleszt?
Erő, gyorsaság, állóképesség valamennyi vállfaját javítja. Erősíti a koordinációs és kognitív képességeket. Segíti a játékintelligencia kialakulását és a döntéshozatal gyorsaságát. A hokizás által fejlesztett képességek rengeteget adnak hozzá a gyermek későbbi életéhez. Az összetettsége miatt számos fontos készséget fejleszt: villámgyors gondolkodást eredményez, kitartóvá tesz és nagyobb önbizalmat ad. Fontos dolgokat tanulnak a csapatmunkáról, a bizalomról és a felelősségről.
Nem túl veszélyes sport a gyerekeknek a hoki?
Nem, abszolút biztonságos sport. A gyerekek minden testrészére védőfelszerelés vigyáz, éppen ezért ritka a sérülés. A profi ligákból ismert testjáték (body checking) a 10 év alatti gyerekeknél még tilos, így marad a tiszta, biztonságos, örömteli játék.
Milyen felszerelésre van szükség?
Amire szükség lesz, ha hokizni kezd a gyerek: korcsolya, fejvédő, bot, sípcsontvédő és kesztyű.
A tagdíjak, a felszerelések és az utazások nagy anyagi áldozatokkal járnak, így ez a költségesebb. Noha a gyerekek felszerelésének beszerzésére minden klub valamilyen szinten támogatást biztosít, előfordulhat, hogy a felszerelést önerőből kell beszereznie a családnak, és a klub utólag téríti meg a költségek jelentős részét. Sajnos azokon a településeken, ahol nincs fedett jégpálya, nem lehet űzni.