A Budai XI SE 1979-ben Kelenföldi Tömegsport néven alakult meg, egy természetjáró szakosztályos kis egyesületként, majd pedig az évek során felkeltve és befogadva a szabadidősport terén jelentkező lakossági igényeket, folyamatosan bővítette szakosztályai számát. A...
Mire szeretnél keresni?
Mit érdemes róla tudni?
A tollaslabdázás nagyon népszerű labdajáték. Tollaslabdaütővel és műanyag, illetve eredeti tollaslabdával játsszák. Hobbiként, családi sportként szabadtéren (sima területen, lehetőleg szélvédett udvarokban, strandokon stb.), illetve versenyszerűen, fedett pályán, tornatermekben, sportcsarnokokban. Már gyerekkorban könnyen megtanulható, és hamar sikerélményt tud okozni, ami miatt sokan szeretik. Emellett azonban komoly sportágnak is számít, hiszen világszerte közel 150 országban űzik versenyszerűen.
Mit fejleszt ez a sportág?
Sokoldalú mozgás jellemzi, gyakori helyzetváltoztatással. Nagyon intenzív, szinte minden izmot megmozgató, kombinatív készséget fejlesztő játék, illetve versenysport. A tollaslabda egy egész testet átmozgató sportág. Javítja a reflexeket, a koncentrációs képességet. Dinamikájának köszönhetően fejleszti a ruganyosságot és a gyorsaságot. Emellett karban tartja az agyat és serkenti a stratégiai gondolkodást. Előnye a sokoldalúsága, hiszen rengeteg helyzetváltoztató mozgást tartalmaz, és folyamatos éberséget igényel. Hasonló a teniszhez, azonban itt gyorsabb a játék, ami extra figyelmet kíván meg a játékosoktól.
Mikortól ajánlott?
5-6 éves kortól már el lehet kezdeni tollaslabdázni, szabadidős testmozgásként idős korunkig kitarthatunk mellette, sőt, akár amatőr versenyzőként is, hiszen szenior kategória is létezik. A kifejezett versenysport nagyjából 10 és 40 éves életkor közé tehető.