Az Arte Negra Nemzetközi Capoeira Csoport: Mesterünk, Mestre Zé Márió 1965-ben hozta létre capoeira csoportját, a brazíliai Salvador da Bahia városban, melyet 1999 óta Arte Negra (AN) néven ismerünk. Mestre Zé Márió tanítványa CM Marcelo Cacique, 2000-ben érkezett meg...
Mire szeretnél keresni?
Mit érdemes róla tudni?
Mindazok számára, akik gyakorolják, a capoeira sokkal több, mint egy sport vagy harcművészet. Brazíliai eredete, története, harcai, hősei alapján egyedülálló energiát és filozófiát közvetít, melynek segítségével visszairányítja a természettől elszakadt, modern ember figyelmét a valódi, lényeges dolgok felé.
A magyar capoeiristák közösségével (az országunkban honos rengeteg capoeira csoporttal, stílussal és irányzattal) képviselni igyekszünk a capoeira figyelemre méltó értékeit, közben rendszerébe szőve mindazt, amit saját kultúránkkal hozzá tehetünk és igyekszünk lelkes közösséget építeni eköré, ki-ki amelyik városban vagy városrészen megtalálható.
Milyen készségeket fejleszt?
Ha ellátogattok a hagyományosan remek hangulatú, család- és gyermekcentrikus capoeira edzésekre, akkor kipróbálhatjátok, mindazt, amit ez a csodálatosan komplex és sokoldalú sportág tartogat a számotokra:
– rengeteg játékot 🙂
– a capoeira alapmozdulatait: támadások, védekezések, akrobatikák, megtévesztések
– egyensúlyi elemeket és mozgáskoordinációs gyakorlatokat
– a 8 fajta autentikus, brazil hangszert
– koncentrációs- és ritmuskészség fejlesztő gyakorlatokat
– brazil dalokat, kultúra- és nyelvtanulást
Hány éves kortól ajánlott?
Ez attól függ, hogy az adott capoeira csoport milyen korosztálynak tart órákat.
Egyes helyeken egészen pici 2-4 éves korúaknak már vannak zenés, éneklős, mocorgós foglalkozások.
Sokan kifejezetten óvodákban is tartanak órát.
De a legtöbb edzésen általános iskolás kortól fogadják a gyerekeket, a középiskolások pedig már a felnőttek edzésére (gyakran a szüleikkel együtt) is járhatnak.
Milyen felszerelés szükséges?
A capoeira alapvetően mezítlábas harcművészet, de a stílustól vagy a talaj adottságaitól függően sok helyen sportcipőben gyakorolják. A kezdők számára általában elég egy kényelmes melegítő nadrág és póló az első edzésekre, de idővel az “abada” nevű speciális, csoportlogós nadrág; a szintén csoportlogóval ellátott póló és a tanítvány gyakorlottsági szintjét és tudását jelző színű, kézzel készített öv a hagyományos viselet.