Krav maga a tökéletes sport számodra, ha vonzanak a küzdősportok, és szeretnéd kipróbálni magad harc közben, vagy éppen csak az a célod, hogy meg tudd magad védeni az utcán.ű A Wikipedia Krav Maga cikke szerint a sportág "elsődleges célja, hogy felkészítse az embert...
Mire szeretnél keresni?
A küzdősport kategóriájába tartozó sportágaknál a művészi célok háttérbe szorulnak, és a versenyzés, a másik legyőzése kerül előtérbe. Ennek érdekében nem a szépen kivitelezett mozdulatok a fontosak, hanem azok hatékonysága. A küzdősportban a kulturális vonások nem annyira meghatározóak, nem a szellemi, spirituális oldal a fontos, hanem a testi harc.
A küzdősportok és harcművészetek egyik legfőbb szempontja az önfegyelemre való tanítás. Ez az egyik legfőbb tulajdonság, amivel rendelkezniük kell, hiszen a harcok alatt nem szabad elveszíteni a fejüket. Nagyfokú koncentrációt igényel minden egyes küzdelem és minden mozdulat kivitelezése, amit könnyen elveszíthetnek, ha nem figyelnek eléggé oda magukra.
A küzdősportok és harcművészetek világában határozott értékrendet képviselnek a sportolók, melynek alapja a tisztelet.
Ilyen sportágak például az ökölvívás, birkózás, vívás, kick-box, kempo, taekwondo, thai box, judo, krav maga.
Mit érdemes tudni róla?
A harcművészeti stílusok technikáit formálja át egyedi önvédelmi rendszerré. A tanítványaink mentális és fizikális teljesítő képességeit maximálisan fejlesztik, ezért életszerű körülményeket teremtve gyakorolják a tanultakat (stressztréning). Erőnléti és köredzések keretében fejlesztik az állóképességet, mellyel hatékonyan tudják majd megelőzni vagy elkerülni az esetleges atrocitásokat.
Mit fejleszt a Krav Maga?
A sportág célja, hogy felkészítse az embert az erőszakos helyzetek felismerésére és azok nagyon gyors, megfelelő kezelésére. Több ellenfél elleni küzdelemre, késes, botos, lő- és más fegyveres támadások elleni védekezésre, valamint a pusztakezes harcra készíti fel a tanulókat.”
Miért válasszuk Krav Maga edzéseket?
Gyermek Krav Maga edzésen megtanulja felismerni a veszélyes helyzeteket, azokat elkerülni, kezelni és segítséget kérni. Magabiztosabbá válik, ezáltal sokkal kevésbé lesz célpontja szóbeli bántalmazásnak, illetve megtanulja azt kezelni. Az önvédelmi fogások mellett hangsúlyos a gyermek fizikális képességeinek fejlesztésére is. Fejlődik a testtudat, az egyensúlyérzék és a koordináció.
Mikor lehet elkezdeni ezt a mozgásformát?
A 6-10 évesek edzésein a játékos, szórakoztató gyakorlatok vannak túlsúlyban. Az önvédelmi technikák és kondicionális képességek fejlesztése is nagyrészt csoportos játékok útján történik. A 10-14 éveseknél már sokkal több a páros gyakorlat. A korosztályra jellemző, hogy agresszívabb, veszélyesebb támadásokkal szembesülhetnek. Ennek megfelelően foglalkoznak a felfegyverkezve, illetve több támadó által elkövetett támadások hárításával is. Előtérbe kerülnek a felnőtteknek tanított technikák, vagy azok minimálisan módosított változatai.
Milyen felszerelésre lesz szükség?
Első edzésen kényelmes edzőruhára, sportcipőre és valamilyen szénsavmentes folyadék (lehetőleg víz) szükséges. A nagyobbak csoportjában már egy lágyékvédőre lehet szükség.